Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 4
· Nejnovější člen: Borek

Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kaliningrad

Zpráva k vyšetřování základny Primorskij

Status tajné KGB
Vyšetřující komise :
Nestor Derofei
Tamerlan …………

17 září 1990
Přidělení úkolu a okamžitý odlet do Kaliningradské oblasti na vojenské letiště Chkalovsky.
Po příletu nahlášení se místnímu velitelství a převzetí vozidla odjezd k základně. Základna nalezena opuštěná v chátrajícím stavu. Na bráně nalezena kniha návštěv žádný zvlášní záznam klidný chod základny. Poslední záznam 23 března 1973 pozdě večer. Při průzkumu základny nalezena mrtvá posádka základny v skladu G-07 zhruba 30 těl část nacpaná do beden a několik bylo vpleteno do pohanského symbolu zavěšeného u stropu. Průzkum ukázal že část posádky byl upálen v ubikacích a následně odvlečen do skladu. Za skladem G-07 nalezen pojízdný nákladní vůz naložený zraněni a munici (později převezen do základny v Kaliningradu). V okolí se pohybují děti z dětského domova zatím nejsou považovány za hrozbu.

18 září 1990
Při průzkumu okolí nalezeny léčebna nebo výzkumná laboratoř sousedící se základnou. Podle odhadů postihl léčebnu stejný osud, jako základu skoro se zdá, že odtud se rozšířila celá zkáza. Nejsme zatím schopni rozeznat jaké je povahy. Nalezeny dokumenty o výzkumu prováděných na dětech (dokumenty přiloženy) jedná se výzkum jakéhosi křížení. V době hledání dokumentů se oba agent pokus o vraždu upálením. Zadržení jeden s pachatelů dva unikli, předán do rukou KGB v Kaliningradu s upozorněním že nesmí být propuštěn a kontaktován někým mimo KGB.
(pachatel ztracen viz události 19 září)
Při převozu zahlédnuta dívka v bílém malá nehoda bez zranění a škod.
Navštíven dětský domova Kholmogorovka na předměstí Kaliningradu kde je zjištěno že velká část dětí je zapsána do dětského domova po událostech 23 března 1973.
Večer další útok na vyšetřující agenty Nestor Derofei sražen nákladním autem podezřelá dívka v bílém. Pronásledování dívky agentem Tamerlanem skončilo sebevraždou dívky v bílém později identifikované jako dítěte z dětského domova, které pochází s dříve zmíněné léčebny. Tělo převezeno do márnice.
(viz události 19 září)
Odeslána správa ne velitelství KGB v Petrohradu.

19-22 září 1990
Vyšetřování pokračuje zjištěno, že správa pro KGB nedorazila do cíle. Telefonické spojení s centrálou požadavek o posilu vyšetřovací komise. Odeslání šifrované správy přímo na velitelství.
V poledne zjištěno že zadržený žhář byl propuštěn z vezení na povel někoho z velení KGB ta to však popře a oznámí že takový rozkaz nevydala. (možný unik informaci na dost vysoké úrovni). Cesta do starého města Svatogorsk. To připomíná spíše město duchů v celém městě je obydleno jen několik domů.
Zaujal nás místní hřbitov s 200 neoznačenými hroby z doby okolo 1973. Podle místních našli Lidé z vesnice v Léčebně poházené děti v bednách a volně po chodbách a zemi. Neřekli, co se tam stalo ani co viděli. Velká část těch co se události účastnili, jsou někde na Sibiři v pracovních táborech. Navrhuji poslat další vyšetřovací komisi za nimi na Sibiř.
Zjištěno že vyšetřovací skupina z roku 1976 neuspěla jeden člen zemřel při záhadné nehodě pod vlakem druhý byl obviněn z vraždy a třetí odeslán na Sibiř nyní ve výslužbě dle informace se jedná o plukovníka Rimskeho.

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.09 sekund
180,476 návštěv